A táncos legjobb barátja

Egy táncos a saját stílusa kialakításához legtöbbet a saját tükörképétől tanulhat, sorolom az érveket:

Sokat táncoltam már tükör előtt és tükör nélkül is. A koreográfiák megalkotásakor azt vettem észre, hogy sokkal jobb koreókat alkotok, amikor azokat tükörben találom ki, mint amikor tükör nélkül.
Miért van ez? Máris mondom.

Nem minden mozdulat néz ki annyira jól mint ahogy azt gondoljuk

Próbálj ki minden mozdulatot tét nélkül, otthon, egyedül a tükörbe eltáncolva.
Látni fogod, hogy az egyes mozdulatok közül melyik az, ami neked igazán jól áll, és melyik az ami nagyon idegen tőled. Ha egy mozdulatot, vagy egy sort kitalálsz tükör nélkül, és te belülről úgy érzed, „na ez igazán menő lesz”, a tükör ezt meg tudja hazudtolni.

Nem minden mozdulat béna, amit elsőre annak gondolunk
Ugyanazt tudnám elmondani, mint az előző bekezdésben. Mindent ki kell próbálni tükörben is mielőtt bedobod a süllyesztőbe.
Ha egy mozdulatot, vagy egy sort kitalálsz tükör nélkül, és te belülről úgy érzed, hogy „fú ez nagyon gáz”, a tükör ezt is meg tudja cáfolni.
Sokszor a legbonyolultabb mozdulat nem is annyira jó, mint egy sokkal egyszerűbb.

A legjobb mégis az, ha már eleve tükörben találod ki a táncot.

"Én nem akarok koreográfiát alkotni, csupán csak szeretnék egy buliban normálisan mozogni!"
Erre is kiváló az otthoni tükörben való gyakorlás. Indíts el egy zenét, és kezdj el rá mozogni. Figyeld meg magadon merre lépkedsz, tudsz e a kezeddel mit kezdeni. Először furcsa lesz, de pár perc alatt bele lehet jönni.
Nem kell hatalmas, egész falas tükörfelület, még az is elég ha csak a felső testedet látod, már abból is sokat lehet tanulni.

Addig gyakorolj, amíg el nem kezd neked is tetszeni a látvány. Ha már kezd kialakulni a saját mozgásod, fordulj el a tükörtől és gyakorold anélkül is. Néha-néha fordulj vissza ellenőrizni, hogy ugyanazt csinálod e mint amit begyakoroltál.
Egy idő után annyira automatikussá válik ez az alap mozgás, hogy mások előtt sem lesz már lámpalázad, amikor táncolni kell.

BÓNUSZ TIPP: ne pizsamában, vagy otthoni cuccban kezdj neki gyakorolni. Olyan ruhát vegyél fel, amiben már eleve jól érzed magad és tetszel magadnak, mert a táncmozdulatok is annál jobban fognak kinézni, minél jobban érzed magad a bőrödben.

Én a táncórákra is mindig az „alkalomhoz illően” öltözök fel. Értem itt pl. hogy a hip-hop órákon bő póló, baseball sapka van rajtam, és ezekben már eleve hip-hop-osnak érzem magam, pedig még meg sem mozdultam :)

Amit sokan tudnak
A tánctermekben nem hiába vannak hatalmas tükrök.
Ez elsősorban a tánctanárnak segít, hogy ellenőrizni és így javítani tudja a táncosait,
de a táncosoknak is nagyon fontos, hogy ők meg magukat tudják ellenőrizni tánc közben.

És amit sokan nem tudnak
Biztosan voltál már olyan szórakozóhelyen, ahol a tánctér mellett közvetlenül tükör van. Joggal teheted fel a kérdést, hogy miért.
A tükröt a lakberendezők a tér optikai megnagyobbítására használják, a diszkó tulajdonosok pedig arra, hogy az emberek lássák magukat a tükörben, és így magabiztosabban tudjanak táncolni. Amiből az következik, hogy jobban érzik magukat, többet fognak fogyasztani, és sűrűbben fognak oda járni.

Tudsz még érveket, hogy miért a saját tükörképünk a legjobb barátunk? Kommenteld ide!

Tetszett a bejegyzés? Szólj hozzá! (e-mail cím nem kötelező)

Az oldal teljes tartama szerzői jogvédelem alatt áll,

a tartalmak elektronikus vagy nyomtatott formában való utánközlése csak a szerző,

Viski Anita engedélyével lehetséges.