Ez történik tánc közben az agyadban 2. rész

Az előző bejegyzésemben a memória és a koordináció fejlődésről, az endorfinról, valamint a multitaskingról írtam (ide kattintva olvashatod), most további területeket tárok eléd:

Elindul a  gyógyulás folyamata
Nagyon sok terapeuta javasol lelki eredetű betegeknek tánckurzust terápiás jelleggel.
Ahogy a negatív gondolatok, a depresszió egy idő után fizikai betegségek kiváltó oka lehet, úgy az előző részben említett boldogsághormon rendszeres termelődése meg tudja állítani, vissza tudja fordítani, és sok esetben el tudja tüntetni a betegséget.

Lassul az öregedés
Azt nem álltja senki, hogy ha eljárunk táncolni akkor egy év után két évvel fiatalabbak leszünk, de minden bizonnyal fiatalabbnak fogunk látszani.
A tánccal ugyanis kellőképpen karban tudjuk tartani a testünket, a vidám táncos alkalmakkor a lelkünket, és ez a boldogság egy idő után kiül az arcunkra. Feszesebb lesz a bőr, csillogóbb a szem, és aki jól érzi magát a bőrében, azon valahogy nem fog az idő.

Emocionális fejlődés
A zenei előadóművészek mindenféle hangulatú zenét készítettek, és készítenek. A koreográfusok megtanulják, hogy a táncnak amit alkotnak, a zene hangulatához kell igazodnia.
Lesarkítva:  furcsa lenne egy lassú, szomorú zenére vidáman ugrabugráló táncosokat látni, ugyanannyira mint egy gyors nyári slágerre lassan andalgókat.
A koreográfiákat nem csak mechanikusan adják elő a táncosok, hanem annak érzelmi töltöttségét is szemléltetik, így a tánc kicsit össze is olvad a színészettel.


Nem kell nagy dolgokra gondolni, csupán csak annyira, hogy a gyors, vidám táncoknál szinte illik mosolyogni, de a másik végletnél rezzenéstelen, olykor szenvedő arckifejezést kíván meg a szituáció.
Persze ezektől függetlenül ezer féle más érzés és arckifejezés előjöhet.
Ahhoz, hogy ezeket el tudják játszani a táncosok, érzelmileg is bele kell élniük magukat egy ahhoz illő helyzetbe. Így az érzelmek, és ezen érzelmek megnyilvánulásai egyre kifinomultabbak lesznek minden táncosban, ami az emberi kapcsolataik ápolásában sokat tud segíteni.

Mi játszódik még le az agyunkban tánc közben, ami nekem nem jutott eszembe? Kommenteld ide!

Tetszett a bejegyzés? Szólj hozzá! (e-mail cím nem kötelező)

Az oldal teljes tartama szerzői jogvédelem alatt áll,

a tartalmak elektronikus vagy nyomtatott formában való utánközlése csak a szerző,

Viski Anita engedélyével lehetséges.